Znáte hlášky z českých filmů? Otestujte si své znalosti u stánku CZECH FUND na karlovarském festivalu

20. 6. 2019

Už tradičně se Karlovy Vary každý rok na dva letní týdny promění v centrum filmu. Tedy i místo, kde se do pamětí diváků, často zapisují slavné filmové hlášky. Jako oficiální partner 54. ročníku festivalu jsme si proto připravili speciální tipovací soutěž, ve které si je můžete připomenout. Těšíme se na vás u stánku značky investičních podílových fondů CZECH FUND.

„Kdo odpoví správně na tři otázky, které se budou skládat právě ze známých hlášek z českých filmů, bude zařazen do slosování a může vyhrát jednu z exkluzivních cen z kolekce tenistky Karolíny Plíškové, která je tváří značky CZECH FUND,” láká na soutěž marketingový ředitel Tomáš Kreisler. Kromě soutěže CZECH FUND na festivalu nabídne také catering plný českých specialit.

Napij sa nebo ťa vyměním!

Na další legendární hlášky z českých filmů se mohou diváci karlovarského festivalu těšit také v sekci nazvané Bez cenzury, která připomene 30. výročí sametové revoluce. Diváci zde uvidí sedm filmů natočených v letech 1989–1992. Nebude mezi nimi chybět kultovní Kouř Tomáše Vorla, psychologický thriller Čas sluhů režisérky Ireny Pavláskové, Requiem pro panenku Filipa Renče, nebo Dědictví aneb Kurvahošigutntág Věry Chytilové, kde hlavní roli Bohumila Stejskala ztvárnil nezapomenutelný Bolek Polívka.

Deset světových a dvě mezinárodní premiéry

Také letos se diváci dočkají filmových premiér, které se v hlavní soutěži festivalu utkají o ocenění Křišťálový glóbus. Přihlášeno je celkem dvanáct snímků, mezi nimi například tuzemský film Budiž světlo slovenského režiséra Marko Škopa, nebo působivé drama o znovuobjevování vlastní identity Monzun v hlavní roli s Henrym Goldingem. Německý režisér Jan-Ole Gerster přiveze film Lara s hereckou legendou Corinnou Harfouch v titulní roli, která v Karlových Varech obdržela cenu už v roce 1988. Diváci také poprvé uvidí americké drama Ke hvězdám režisérky Marthy Stephens v hlavní roli s herečkou Karou Hayward. „Silné místo zaujímají příběhy se silnými charismatickými ženami, ale natočené muži,” uvedl k soutěžním filmům umělecký ředitel festivalu Karel Och.

Křišťálový glóbus si na zahájení filmového festivalu v Karlových Varech převezme americká herečka Julianne Moore, která za roli ve filmu Pořád jsem to já získala Oscara i Zlatý glóbus. Na festivalu rovněž uvede film Po svatbě, který režíroval její manžel Bart Freundlich. Křišťálový glóbus dostane ve Varech i americká herečka Patricia Clarkson, která si zahrála ve filmech Zelená míle nebo Prokletý ostrov. Na festival opět přijal pozvání také oscarový herec a režisér Casey Affleck.

Návštěvníci festivalu uvidí i filmy v soutěžní sekci nazvané Na východ od Západu, ale také řadu nesoutěžních a dokumentárních snímků. Celkem se během festivalu od 28. června do 6. července uskuteční přes 500 filmových představení.

Upozornění na podvody na internetu

Zjistit více

Upozornění na podvody na internetu

Zaznamenali jsme, že v posledních dnech se množí případy podvodu a zneužití značky CZECH FUND především na sociální síti Facebook. Podvodníci se vydávají za reprezentanty CZECH FUND a lákají z uživatelů prostředky s vidinou několikanásobného zhodnocení vkladu v řádu hodin.

Prosíme, buďte obezřetní a pro nákup našich produktů vždy využijte služeb autorizovaných finančních specialistů.

V případě, že patříte mezi poškozené, tak nás prosím kontaktujte na adrese czech@fund.cz. Děkujeme.