Na největší konferenci finančních poradců v Česku FINfest promluvili oba naši ekonomové

21. 5. 2019

Akce se stejně, jako v loňském roce, konala v Cubex Centru Praha na Pankráci. Mezi sedmdesáti řečníky opět nechyběli ani hlavní ekonom DRFG Martin Slaný a Lukáš Kovanda za CZECH FUND. Značka investičních podílových fondů měla na konferenci i svůj stánek, u kterého se mohli návštěvníci od našich konzultantů dozvědět detaily o zhodnocení v nemovitostním fondu.

Hlavní ekonom DRFG Martin Slaný se ve své dopolední přednášce věnoval tématu bezhotovostní ekonomiky a jejím rizikům. Upozorňoval na to, že ekonomika bez bankovek v sobě skrývá nebezpečí vážného narušení ekonomického systému a ohrožení nejen ekonomické, ale také politické svobody. Podle něj totiž tyto snahy o zavedení bezhotovostní společnosti nejsou výsledkem spontánního evolučního procesu, který by odrážel pokles využívání peněz na úkor bezhotovostních plateb. „Peníze představují významné omezení pro různé ekonomické a sociální experimenty, jako jsou například záporné úrokové sazby. Svět bez peněz by státům také umožnil mít absolutní kontrolu nad spotřebou, což by mohlo vést k její další regulaci,” varoval během půlhodinové přednášky Slaný.

Odpoledne pak panelovou diskusi na téma „Progresivní firmy ve financích – jaké jsou trendy, kdo s čím uspěje?” moderoval hlavní ekonom CZECH FUND Lukáš Kovanda.

Upozornění na podvody na internetu

Zjistit více

Upozornění na podvody na internetu

Zaznamenali jsme, že v posledních dnech se množí případy podvodu a zneužití značky CZECH FUND především na sociální síti Facebook. Podvodníci se vydávají za reprezentanty CZECH FUND a lákají z uživatelů prostředky s vidinou několikanásobného zhodnocení vkladu v řádu hodin.

Prosíme, buďte obezřetní a pro nákup našich produktů vždy využijte služeb autorizovaných finančních specialistů.

V případě, že patříte mezi poškozené, tak nás prosím kontaktujte na adrese czech@fund.cz. Děkujeme.