Na golfový turnaj Czech Classic dorazilo přes 150 hráčů. Nechyběli ani zástupci CZECH FUND

Značka CZECH FUND byla partnerem dalšího skvěle obsazeného golfového turnaje. Na pětidenní klání Czech Classic v Golf Resortu Kaskáda Brno v polovině června dorazilo přes 150 hráčů z celého světa. „Byl to opravdu skvělý turnaj, kterého se účastnili samí špičkoví hráči. Jsme proto rádi, že jej CZECH FUND podpořil,” řekl po skončení soutěže za značku investičních podílových fondů konzultant Pavel Rumplík.

Hlavní turnaj, ve kterém za Česko nastoupilo patnáct profesionálů a šestnáct amatérských golfistů, se nakonec kvůli špatnému počasí hrál pouze na dvě kole. Po 36 odehraných jamkách se z vítězství radoval Vít Novák, právě z řad amatérských hráčů. Jako jediný se dostal pod hranici cutu. „Mám samozřejmě velkou radost. Bylo to těžké, ale s tím je třeba se na takové úrovni vyrovnat,“ řekl po skončení premiérového ročníku turnaje třiadvacetiletý český golfista. 

Na děleném druhém místě skončil se skóre Even par další český amatér Petr Hrubý společně s německých golfistou Allanem Johnem. Na programu ale nebyl pouze hlavní golfový turnaj, proběhlo také utkání pro partnery a přítomní se mohli zúčastnit i soutěže na cvičném odpališti. 

Turnaj ze série Pro Golf Tour je jedním ze čtyř oficiálních satelitů European Tour a řadí se tak mezi třetí nejvyšší evropskou profesionální sérii.